Echocardiografisch onderzoek (TTE)
Op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur
Tel.: (050) 524 5395
Martini offers Google® Translate as a convenience for visitors to our web site who may not have Dutch as their primary language. Google® Translate provides automated translations, which may result in incorrect or misleading translations. Martini is not responsible for any translations provided by Google® Translate or for any damages or losses arising from the use of or reliance on these translations. Viewers who rely on information through Google® Translate on our web site do so at their own risk.
U bent door uw behandelend arts doorverwezen voor een echo van het hart (ook wel 'echocardiografie' genoemd). Doel van dit onderzoek is om het hart en de hartkleppen zichtbaar te maken en te onderzoeken. Hieronder vind u informatie over het onderzoek. Het onderzoek vindt plaats op de functieafdeling Cardiologie.
Een echo van het hart is een onderzoek waarbij door middel van het uitzenden en opvangen van geluidsgolven van een zeer hoge frequentie (‘ultrageluid’) het hart in beeld wordt gebracht. De organen in het lichaam, zoals het hart, kaatsen de geluidsgolven terug. Dit ‘ultrageluid’ wordt omgezet in beelden die te zien zijn op een beeldscherm. Zo worden de hartspier, de hartholten en de hartkleppen zichtbaar. U hoort of voelt dit geluid niet en het is onschadelijk. Tijdens het onderzoek maken wij ook gebruik van 'Doppler techniek'. Dit is een geluidstechniek om de snelheid van de bloedstroom door de verschillende hartkleppen te meten. Dit geluid is wel te horen, maar is niet schadelijk.
Als er een 'contrast-echo' voor u is aangevraagd, krijgt u een uitgebreider onderzoek. U meldt zich bij de balie van de functieafdeling Cardiologie. Vooraf wordt een infuus ingebracht door één van de cardiologen of echolaboranten. Middels een (niet-jodiumhoudende) contrastvloeistof via het infuus worden er extra opnames gemaakt van uw hart. Uw behandelend cardioloog, verpleegkundig specialist of physician assistant kiest welke contrastvloeistof nodig is. Na het onderzoek wordt u verteld wanneer het infuus weer verwijderd kan worden. Afhankelijk van het onderzoek kan het zijn dat u nog 60 minuten na het onderzoek moet wachten in de wachtkamer.
Het echo is ongevaarlijk; er zijn geen complicaties. Bij de contrast echo geeft het gebruik van een bepaald type zoutachtige contrastvloeistof een zeldzame kans op een allergische reactie. De laborant of cardioloog informeert u hierover.
U krijgt de uitslag van het echo van het hart van uw behandelend arts, verpleegkundig specialist of physician assistant op de polikliniek of in sommige gevallen van uw huisarts. De medewerkers die u ziet tijdens het onderzoek geven geen informatie over de resultaten van het onderzoek. Alle beelden moeten namelijk goed bekeken worden om tot een definitieve beoordeling te komen.
Afhankelijk van de resultaten van het echocardiografisch onderzoek komt er een vervolgonderzoek. Als dit het geval is, bespreekt de cardioloog, verpleegkundig specialist of physician assistant dit met u.
Versie: 627081 Echocardiografisch onderzoek 2023-09