Aan het laden

Martini offers Google® Translate as a convenience for visitors to our web site who may not have Dutch as their primary language. Google® Translate provides automated translations, which may result in incorrect or misleading translations. Martini is not responsible for any translations provided by Google® Translate or for any damages or losses arising from the use of or reliance on these translations. Viewers who rely on information through Google® Translate on our web site do so at their own risk.

Go to Google Translate

  1. Home
  2. Nieuws & ontwikkelingen
  3. Van vuur op de OK tot een cyberaanval: zo bereiden we ons voor

Nieuws - 02-02-2023

Van vuur op de OK tot een cyberaanval: zo bereiden we ons voor

Een vlammenzee die om je heen uitbreekt of een cyberaanval met alle gevolgen van dien: het zal je maar gebeuren. Het zijn gelukkig geen alledaagse praktijken. Wel is het goed om voorbereid te zijn. Daarom vond er afgelopen donderdag 26 januari een bijscholingsdag plaats voor medewerkers en gebruikers van de OK, Recovery en het Operatief Dagcentrum in samenwerking met de BHV en Brandweer Groningen.

Veilige zorg is belangrijk voor het Martini Ziekenhuis. Projectcoördinator Tjarda Stelling: ‘We vinden het belangrijk dat medewerkers van het operatiecentrum en ondersteunende diensten (als BHV en brandweer) gezamenlijk trainen. Het doel van de bijscholing is dat we snel en naar behoren reageren als een ongewenste situatie of calamiteit zich voordoet op de operatieafdeling. Je weet niet wanneer dit gebeurt. Daarom is een rondleiding door de OK voor de brandweer ook onderdeel van het programma. Weten waar de vluchtroutes en blusmiddelen zijn verhoogt de kans dat de situatie snel verholpen wordt en we snel over kunnen schakelen naar de dagelijkse gang van zaken. Veilige zorg voor iedere patiënt.’

Kenniscarrousel

De bijscholingsdag bestond uit een kenniscarrousel met diverse scholingen. Zo gaf adviseur crisisbeheersing Bianca Habing een scholing over de crisisorganisatie en arbeidshygiënist Gea de Haan praatte men bij over gevaarlijke stoffen. Een training blusmiddelen kwam aan bod, evenals een rondleiding door de technische ruimte boven de operatieafdeling.  

We kijken terug op een geslaagde scholingsdag en passen diverse verbetertechnieken toe in de toekomst met betrekking tot het optimaliseren van procedures en vrijhouden van de vluchtroutes. Er zullen ook oefeningen op de agenda komen.