Het onderzoek
Met deze blaastest meten we de kracht en inhoud van de longen. Uw kind krijgt een mondstuk in de mond en een klemmetje op de neus. De assistent vraagt uw kind om zo diep mogelijk in te ademen. Daarna blaast het kind zo hard en zo lang mogelijk uit. Deze test herhalen we een paar keer achter elkaar. Het onderzoek duurt ongeveer 15 minuten.
Soms herhalen we het longfunctieonderzoek nog een keer. Dat doen we als het nodig is om het kind een luchtwegverwijder (salbutamol) te geven. Het onderzoek duurt dan ongeveer 30 tot 45 minuten.
Als dat nodig is onderzoeken we de gevoeligheid van de luchtwegen. Dat doen we met een provocatietest. Het kind ademt een stofje in dat de luchtwegen prikkelt. Mogelijk gaat het ervan hoesten of wordt het kortademig. Na afloop van het onderzoek krijg uw kind een medicijn (salbutamol) om de luchtwegen te verwijden. Het onderzoek duurt ongeveer anderhalf uur.
Deel deze kennis met de wereld via Social Media
Delen via Facebook, Twitter of LinkedIn of Mail.