Delen via , , Hyves of Mail.

Primeur voor Martini Ziekenhuis

19-01-2012

Het Martini Ziekenhuis in Groningen deelt samen met een ziekenhuis in München een wereldprimeur. De twee ziekenhuizen hebben de allernieuwste versie van de neuronavigator in huis. Dit apparaat maakt hersenoperaties sneller, veiliger en makkelijker.

De neuronavigator is een computernavigatiesysteem dat het mogelijk maakt tot op de millimeter precies in het hoofd en de wervelkolom te sturen. Het apparaat wordt vooral ingezet door KNO-specialisten voor bijholteoperaties en bij patiënten met een hersentumor. ‘We maken een scan van de hersenen en laden de beelden in de neuronavigator. Met behulp van een stervormig instrument met bolletjes kunnen we de computer precies vertellen waar het hoofd van de patiënt ligt. Tijdens een operatie kunnen we op het beeldscherm exact zien waar de bloedvaten en zenuwen lopen’, legt neurochirurg Jan Koopmans van het Martini Ziekenhuis uit. De beelden op de neuronavigator en het hoofd van de patiënt vallen als twee identieke vellen papier precies over elkaar. Dat maakt het mogelijk om nauwkeuriger de hersenen in te gaan, waardoor de kans op beschadiging kleiner wordt.

Scans delen
‘In tegenstelling tot de oude neuronavigator is de nieuwe aangesloten op een server. Ingeladen scans kunnen daardoor gedeeld worden, bijvoorbeeld voor overleg met neurochirurgen in andere ziekenhuizen’, aldus Koopmans. Ook heeft de nieuwe neuronavigator van de firma Brainlab meer opties. Het is nu mogelijk om patiënten tijdens de operatie op de buik te leggen, waardoor tumoren achter in het hoofd eenvoudiger te verwijderen zijn.

Meer nieuws

Wat is uw vraag?

Sluit dit formulier
U kunt hier uw vraag stellen

Gaat het om een persoonlijke medische vraag dan kunnen wij u beter helpen als u belt met 050-34 34 345

Persoonlijke gegevens

Mogen wij uw naam en e-mailadres zodat wij uw vraag kunnen beantwoorden.