5. Nazorg
Na tien dagen kunt u het verband en de hechtingen laten verwijderen door uw huisarts. U maakt hiervoor zelf een afspraak.
Binnen een paar weken kunt u de hand weer gebruiken bij lichte werkzaamheden. Sommige mensen blijven enige weken tot drie maanden pijn houden bij het litteken. De kracht in de hand is de eerste zes tot twaalf weken na de operatie verminderd. Bij ouderen en diabetespatiënten blijft het herstel van de zenuw (en daarmee het volledige gevoel in de hand) soms uit. Wel verdwijnen de pijnklachten en tintelingen.
Bij elke handoperatie kunnen complicaties optreden, zoals bloeduitstortingen, vertraagde wondgenezing, infectie en weefselversterf. Een niet veel voorkomende complicatie in de handchirurgie is dystrofie. De symptomen zijn een combinatie van pijn, zwelling, verkleuring, zweten van de hand en stijfheid van de vingers. Deze afwijking vereist vroegtijdige behandeling om functiestoornissen te voorkomen. Neemt u bij deze klachten daarom direct contact op met de polikliniek Plastische Chirurgie.
Deel deze kennis met de wereld via Social Media
Delen via Facebook, Twitter, Hyves of Mail.