6. Nazorg
De dag na de operatie verwijdert u thuis het drukverband dat om het geopereerde been is aangelegd. Daarna draagt u een week alleen overdag een steunkous. U heeft op de polikliniek een recept voor een steunkous gekregen. De steunkous voorkomt zwellingen en bloeduitstortingen.
Ondanks de steunkous ontstaat na ‘strippen’ vaak toch nog een bloeduitstorting aan de binnenzijde van het bovenbeen. Deze bloeduitstorting zal na enkele weken vanzelf verdwijnen.
Bij de behandeling van spataderen gebruikt de vaatchirurg meestal oplosbare hechtingen. Is dit niet het geval dan kunt u de hechtingen na 7 tot 10 dagen door uw huisarts laten verwijderen. Zeer kleine wondjes zijn met een stripje (klein pleistertje) gesloten. Deze kunt u zelf na een week verwijderen.
De eerste week na de operatie dient u het rustig aan te doen. In het algemeen geldt: lopen en liggen is beter dan zitten en staan. U mag uw werk hervatten, maar niet als u daarbij veel moet tillen of moet staan. Moet u toch langere tijd staan, maakt u stappende bewegingen tijdens het staan. Als u zit, leg dan uw benen op een verhoging.
U heeft 6 weken na de behandeling een controleafspraak bij de vaatchirurg op de polikliniek Chirurgie. Deze bekijkt dan of u in aanmerking komt voor het wegspuiten van eventuele restspataderen.
Deel deze kennis met de wereld via Social Media
Delen via Facebook, Twitter, Hyves of Mail.